Ergenokon''da Atatürk Hüseyin Özalp (Haftanın Kitapları)

Kitabın Yazarı :  Hüseyin Özalp

Kitabın Yayınevi :  Togan Yayıncılık

Basım Tarihi :   Ekim 2011

Kategori : Roman / Edebiyat

Kitap Hakkında


Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde, en dikkat çeken unsurlardan biri, Atatürk ile ilgili bilgi ve belgelerin çokluğu. Atatürk ile ilgili ele geçen birçok belge ve bilgi suç unsuru taşıyıp taşımadığına bakılmaksızın iddianameye eklenmiş.

Öyle ki, Atatürk de söylediği sözler dolayısıyla suçlu durumuna düşmektedir. Bu yüzden davanın ilk aşamasından beri, davanın bir numarasının Atatürk olduğu yorumları çeşitli kesimlerden gelmektedir.
Bu yüzden Atatürk ile ilgili her faaliyete şüpheyle yaklaşılması nedeniyle son yıllarda Atatürkçülük suç haline mi geldi? sorusu sıkça sorulmaya başlandı.

Kitapta yanıtını bulacağınızı umduğum diğer sorular şunlar:
Atatürk ile ilgili bulunan her bilgi ve belgenin iddianame ve ek klasörlere konması ne anlama geliyor? Ergenekonun bir numarası kim? Davalarda yargılanan asıl suçlu Atatürk mü? Operasyonun hazırlık aşamasında Atatürkçü grupların içine nasıl sızıldı. Sahte Atatürkçüler kimlerdir perde arkasında kimler vardır? ABD ve AB politikalarının önünde Kemalizm bir engel midir? Ergenekon operasyonunun amaçlarından biri aslında Kemalizmin tasfiye edilmesi midir?