Rüyada Baklava, Helva, Kadayıf, Pasta, Revani, Tatlı vb. Görmek

Rüyada Aşure
asure
Rüyada aşure pişirmek ve yemek, size de faydası dokunacak bir hayır işine girişmeye işarettir.

Aşure ayında olmayıp da rüyada aşure görmek veya yemek üzücü bir haber alınacağına işaret eder.

Rüyada aşure görülmesi veya yenilmesi; kötü bir haberle yorumlanır.

Kişinin rüyada komşularına, eş ve dostlarına tas tas aşure dağıttığını görmesi; devletten para cezasına
veya bir davadan dolayı tazminat kararına ya da hasımlarından kendisini büyük bir zarar verecek bir tehdit mektubu almasına delalet eder.
Ancak rüya sahibi aşureyi mevsiminde yani aşure ayında dağıttığını görmesi halinde bu rüya hayırlı bir kısmet veya haberle yorumlanır.


Rüyada Baklava


Rüyada baklava görmek, güçlükle kazanılan paraya yorulur.

Baklava yemek ve yapmanın yorumu da böyledir ancak karşılaşılan güçlüklerin sonu iyi gelir.

Rüyada baklava yediğini görmek, müjdeli bir haber almaya da yorulur. Bir tepsi baklava satın aldığını görmek, emlak sahibi olmaya delalet eder.

Rüyada baklava yediğini gören bir insana beklemediği yerden eline bir para geçer veya bir mirastan hisse alır.

Bir kimsenin rüyasında baklava yediğini görmesi; sevindirici bir haber alacağına, kişinin rüyasında bir başkasına baklava ikram ettiğini görmesi; o kimsenin büyük bir işe atılacağına,
Rüyada Helva


Rüyada helva görmek, dinde ihlasa, hapisin kurtuluşuna, yolcunun dönmesine, hastanın şifa bulmasına, bekarlar için evlenmeye, hidayet ve tövbeye, ilim ve Kur'ân'a, yeni evlada, iyi hizmetçilere ve helal rızıklara yorumlanır.

Kudret helvası ve ondan yapılmış olan şeyler bereket ve nimettir. Mevsim helvası, mevsimlere kavuşmaya yahut adalet sahibi bir kimse için velayetin yenilenmesine işarettir.

Kavrulmuş şeyden yapılan helva faydalı bir ortaklıktır.

Baldan yapılmış çiğ helva az bir rızıktır yahut düşük bir rütbedir.

Yemekleri hazmettirmek ve ağız kokusunu gidermek için yapılan helva yükseklik ve rif'at, üzüntü ve kederin, sıkıntı ve hastalığın gitmesidir. Yine insanın yemesiyle hastalığını fazlalaştıran her ekşi şeyi rüyada yemek, soğuk algınlığı hastalıklarının fazlalaşmasına yorumlanır.

Yemeklerden sayılan tatlılar dört şekilden meydana gelmişlerdir: Bal, şeker, kudret helvası ve hurmadır. Bunlardan her birini rüyada mevsiminde yemek, güzel geçime, sevince ve harislikten doğan tehlikelerden kurtuluşa yorumlanır.

Helva, helal rızk, güzel sözdür. Helva mümin için iman, günahkar için de dünya tatlılığıdır.

Rüyada helva görülmesi mutlulukla tabir edilir.

Rüyanızda bir dükkânda veya bir lokantada helva yediğinizi görmeniz; yakında yürütmekte olduğunuz işiniz hususunda sevindirici bir haber almaya yorumlanır.

Kişinin rüyada  bir tabakla kendisine helva getirildiğini görmesi, komşuları arasında sevildiğine, eğer bir tanıdığına helva ikram ettiğini görmesi; o kişi hakkında iyi düşünceleri olduğuna, bir diğer yoruma göre de rüyada helva görmek; ele mal ve para geçeceğine işaret eder.

Rüyada Helvacı


Rüyada helvacıyı görmek, ilme ve çocuğa işaret eder.

Helvacı verdiği helvasından para almamışsa iyilik ve ihsan sahibi bir kimsedir. Eğer helvasının parasını almışsa sözü mala tercih eden bir kimsedir.

Helvacı sözü tatlı ve ahlakı güzel bir kimsedir. Bazı yorumcular, helvacı ilimle meşgul olan bir kimse olarak yorumlamışlardır.


Rüyada Kadayıf


Rüyada kadayıf görmek, servete ve sevinçle birlikte lezzetlere veya kolayca kazanılan rızka yorumlanır.

Tel kadayıf ilim ve hidayete, islamın emrettiği üzere dosdoğru yaşamaya delalet eder.
Rüyada Pasta


Rüyada pasta görmek, sevilen bir kişi olmayı ifade eder.

Düğün pastası görmek, çoktandır yolu gözlenen sevgiliye aşkını bildirmeye yorulur.

Çikolatalı ve süslü pasta, kolaylıkla elde edilecek mal ve servete işaret sayılır.

Rüyada pasta görmek, seyahate işarettir. Pasta yiyemeyen kimseye rüyada pasta gelmesi üzüntü, keder ve sıkıntıdır.

Rüyada pasta yolculuğa, misafire; zahmet ve zorlukla elde edilen mal ve servete,

Pasta yiyemeyen kimse için kek türü yiyecekler üzüntü ve kedere, Kek görmek bazen, terkettiği eski haline dönmeye delalet eder.

Pasta yemek, müsrifliğe; elinde pasta olup yememek ise kazancını iyi muhafaza etmeye veya iyi bir yatırım yapmaya yorulur.


Rüyada Revani


Bir kimsenin rüyada revani yediğini görmesi; o kişi için seyahate veya hayırlı bir haber alacağına işaret eder.Rüyada Sütlü Tatlılar


Muhallebi, sütlaç, kaymak, tavuk göğsü, keşkül ve benzeri gibi sütlü tatlıları yemek hayır ve menfaat, helal mal, sağlık ve selamete işarettir.

Rüyada Tatlı


Rüyada her hangi bir tatlıyı görmek, dinde samimiyete, üzüntüden kurtuluşa, seyahatten  dönüşe, hastalıktan şifa bulmaya, bekar için evliliğe, ilim ve tövbeye işarettir. Rüyada tatlı yemek şifaya işarettir.

Her çeşit tatlı güzel geçime, sevinç ve mutluluğa, cimrilikten kurtulup cömertlik sıfatını kazanmaya, günahkar için dünyanın geçici ve aldatıcı zevklerine, mahkumun kurtulmasına, güzel ve etkili söze, insana dünyayı zehir eden her türlü durum ve hadisenin karşıtı olan şeylere,

Tatlıcı görmek nikaha, insanlara iyilik yapan cömert ve şerefli kimseye ve müjdeye delalet eder.